8 tipů jak efektivněji pronajímat byt přes Airbnb

Služba Airbnb roste na popularitě a v průběhu loňského roku překročil počet registrací českých hostitelů hranici deseti tisíc. Nutno podotknout, že o krátkodobý pronájem mají turisté zájem a v roce 2018 se jich celkem u nás ubytovalo přes milion. A protože se možná také chystáte pronajímat, případně si již tímto způsobem vyděláváte, připravili jsme pro vás několik praktických tipů, které vám usnadní práci a ušetří starosti i čas.

  1. Přijměte fakt, že správa Airbnb spolkne každý den trochu času. Pokud ho nemáte, popřemýšlejte nad tím, jestli je krátkodobý pronájem tím pravým ořechovým. Anebo si najměte profesionály, kteří se o to postarají za vás. Správa krátkodobého pronájmu není drahá záležitost – přesnou částku vám vypočítá kalkulačka správy Airbnb.
  2. LetMeInn.cz

  3. Nemá smysl, abyste u sebe ubytovávali lidi, které doma mít nechcete. Mohou to být studenti, rodiny s dětmi… Raději nabízejte ubytování „své“ sortě hostů, budete spokojenější.
  4. Instalujte si do smartphonu Airbnb aplikaci a buďte v pohotovosti. Zároveň si přichystejte předpřipravené odpovědí – ušetří vám spoustu času.
  5. Najděte si spolehlivou úklidovou službu, se kterou můžete komunikovat mailem nebo zprávami. Opět ušetříte nějaký ten čas, který byste strávili na telefonu. Anebo tuto činnost delegujte profi správcům.
  6. Umožněte svým hostům vyzvednutí klíčů ve schránce nebo trezoru. Nebudete na ně muset čekat a předat jim ho osobně. Případně požádejte ochotné sousedy.
  7. Sepište uvítací mail, v rámci kterého hosty seznámíte se svým bydlením a zprostředkujete jim důležité instrukce. Nezapomeňte jim poskytnout heslo na WiFi a vysvětlit, jak zacházet se základním příslušenstvím (ústřední topení apod.).
  8. LetMeInn.cz

  9. Zjistěte si data konání všech konferencí, festivalů a významných událostí ve městě a optimalizujte ceny – budete konkurenceschopnější.
  10. Snažte se svůj byt co nejvíce zútulnit a vyplňte všechna důležitá pole ve svém Airbnb profilu. Budete mít před ostatními výhodu ve vyhledávání.

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář