Osvětlení, které jako plnohodnotná součást interiéru oslní i designem

Osvětlení je nezbytnou součástí místnosti, kterou ale často stavíme na druhou kolej. Přitom při dnešních možnostech, kdy osvětlení můžete umístit prakticky kamkoliv, je to velká škoda. Design a rozmístění světel plánujte již před zařízením místnosti ideálně přímo s architektem.

Vestavěná světla

Není vždy nutné mít jeden dominantní lustr pro celou místnost, který nemůže prostor prosvítit dokonale. Někdy je naopak vhodné mít větší množství světel s odděleným vypínačem, které si rozsvítíte práce tam, kde potřebujete.

Nábytek oslní každého, když je z něj patrné, že si majitel dal práci s návrhem detailů. Světlo tak nemusí mít jen funkci osvětlení místnosti, ale zdůraznění detailů v nábytku. Stejně tak se dá osvětlit třeba jen vnitřek kuchyňského nábytku, abyste dokonale viděli do každé police.

Lampa

Populární jsou i světelné linky v obývací stěně, bodová světla zabudovaná v podhledech na stropě, či světla zabudovaná přímo ve spotřebičích a doplňcích (digestoře, zrcadla…).

I volně stojící lampy dávají smysl

Že vestavěná světla působí moderním dojmem, neznamená, že volně stojící osvětlení není vhodné. Naopak – tam, kde chceme ze světla učinit dominantu místnosti, poslouží kvalitní lampa nejlépe. K umístění a designu je však nutné přistupovat velmi opatrně. Lampa by neměla prostor rozbíjet, ale propojovat. Je tak důležité její barvu, tvary a celkový design sladit s dalšími prvky v místnosti (garnýže, záclony, konferenční stolek, madla a úchyty…).

Své pevné místo mají dětských pokojích a pracovnách stolní lampy na psací stůl. Zde se hledí především na funkčnost. Dbejte na to, aby cena lampičky odpovídala její funkčnosti, lampičky dnes často mají možnost nastavení intenzity světla (plynule nebo stupňovitě), mohou mít několik kloubů, rozdíly jsou i v technologii osvětlení (teplá bílá, studená bílá, LED osvětlení, úsporná žárovka…).

Kde osvětlení zakoupit

Doporučujeme internetový obchod www.profisvitidla.cz, kde lze vybírat se stovek typů osvětlení. Osvětlení je přehledně rozdělení do kategorií dle typu a určení včetně světel venkovních. Na výběr je z širokých variací designu a technologií – od „strohých“ kancelářských světel až po rustikální.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář