Bezpečnost? Na dětském hřišti především!

Veřejná dětská hřiště nejsou místem, kam bychom mohli naše děti pouštět bez obav. Mohou se zde snadno zranit a s hygiena zejména na pískovištích také pokulhává. Každý problém má ale své řešení.

Neduhy veřejných dětských hřišť

Přestože se stav v posledních letech zlepšuje, zejména v blízkosti sídlišť, Čtyři smějcí se děti, v pozadí dětské hřištěstarších zástaveb a na venkově naleznete desítky let staré prolézačky a pískoviště.

Taková hřiště nesplňují dnešní základní bezpečnostní požadavky. Často jsou neudržovaná, reziví a přestože se na nich shromažďují nejrůznější lidé, o děti se bohužel nejedná.

Veřejná pískoviště jsou často omílaným tématem. Kromě psích nebo kočičích výkalů, střepů či jiných odpadků, se zde již našly i infikované injekční stříkačky. Poslat potomka na takové místo je spíše hazard – nic na tom nezmění ani zbrusu nová pískoviště stavěná dle současných hygienických norem.

Domácí dětské hřiště – zaručená jistota

Nechcete pouštět své ratolesti na veřejná hřiště, ale nechcete je ani ochudit o zaslouženou zábavu? Řešením je zahradní dětské hřiště, které je ideální náhradou.

Dětské hřiště si lze dnes pohodlně zakoupit na internetu. Vybírat lze z desítek druhů prolézaček, skluzavek a houpaček. Vše tvoří dohromady jeden celek, který můžete navíc barevně stylizovat nebo doplnit o šplhací síť, stěnu nebo lano a jiné příslušenství. Hřiště jsou konstruovaná jako „puzzle“ a lze proto kdykoli Dětské hřiště junglegym Chaletdokoupit další nový díl.

Ve spodním patře se nachází pískoviště chráněné sítí proti nevítaným návštěvníkům, nahoře pak patro se stříškou, které tak může sloužit i jako doupě našich potomků.

Hřiště přijde rozložené na díly, v balení naleznete návod na sestavení.

Bezpečnost na prvním místě

Dětská hřiště na zahradu musí samozřejmě splňovat všechny bezpečnostní požadavky, které je nutné podpořit zodpovědným přístupem majitele.

Hřiště stavte pouze na rovný, ideálně travnatý podklad. Při montáži překontrolujte správnost postupu a dokonalé smontování všech dílů.

Hřiště pravidelně kontrolujte a udržujte jeho nezávadnost. Pouze tak získá domácí hřiště největší přidanou hodnotu – můžete si na něm děti nechat bez výčitek hrát kdykoli budou chtít.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář