Domácí espressa: Káva jako od profesionálů

Z kávy se díky její nezaměnitelné chuti a specifickým vlastnostem stal světový fenomén. Doma ale často pijeme instantní náhražky, které s kávou mají společného pramálo. S kvalitním kávovarem je to přitom velmi snadné. Jak na to?

Nepodceňujte volbu suroviny a kávovaru

Základem všeho je kvalitní káva a kávovar. Dobrý kávovar z nekvalitních zrn nepřipraví chutný šálek, nevhodné kávovary naopak nepřipraví delikatesu ani z té nejlepší suroviny.

Jakou kávu kupovat?

Chcete-li poznat chuť pravé kávy, rovnou zapomeňte na pochybnou kávu ze supermarketu. Porozhlédněte se po Šálek kávy mezi praženými zrnylokálních pražírnách nebo specializovaných e-shopů na internetu. Pouze čerstvě upražená zrna, která si (nahrubo) namelete až doma, obsahují aroma a chuť, po které všichni toužíme.

Jaký kávovar je vhodný?

Jelikož připravujete kávu z celých zrn, Váš kávovar by měl obsahovat mlýnek. Je škoda kvalitní zrna mlít zbytečně brzy, kávovar je namele až během přípravy.

Nezbytná je i kvalitní spařovací jednotka, kde se namletá zrna (ideálně 7 gramů) pod tlakem pěchují (presují). Po napěchování pak skrze kávu protéká pod tlakem téměř vařící voda (nejčastěji 40 ml vody o teplotě okolo 90 °C).

Pro přípravu dalších druhů kávy (typicky cappuccino) budete potřebovat pressovač, který dokáže dostatečně dlouhou dobu (okolo 60 sekund) produkovat páru pro napěnění nápoje.

V neposlední řadě musí být kávovar snadno omyvatelný, ty nejlepší se zvládnou vyčistit sami. Tento postup je nezbytné provést po každé přípravě kávy, jelikož jakákoli usazenina snižuje kvalitu následujících hrnků.

Kde zakoupit?

Doporučujeme internetový obchod www.LEVNEelektro.cz, specialistu na spotřební elektroniku.

V obchodě si vyberete z desítek druhů pressovačů za ceny od 3 259 do 53 599 Kč, které Vám svou kávou rozjasní každý den. Všechny kávovary jsou v obchodě detailně popsány, díky hodnocení nakupujících ihned poznáte populární modely. Mezi takové patří zejména espresso DeLONGHI.

O Vaši spokojenost se stará tým 60 proškolených zaměstnanců, který se pyšní prestižním certifikátem ShopRoku 2012 – finalista.

Nevíte si rady s výběrem?

Doporučujeme kávovar DeLONGHI ECAM 23.450 S.

Kávovar disponuje všemi nezbytnými funkcemi včetně možnosti mletí zrn, dostatečným tlakem, objemným zásobníkem na vodu, tryskou na páru, možností nastavit teplotu i „sílu“ nápoje.

Kávovar připraví až dva šálky najednou, trysky lze přizpůsobit velikosti hrnku. Po přípravě se kávovar automaticky vyčistí. K prevenci zanesení slouží vodní filtr s nastavitelností tvrdosti vody.

Kvalitu potvrzuje i díky příznivé ceně 100% spokojenost zákazníků. Model je tak ideálním tipem na vánoční dárek.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář