Jak odolat chřipce?

Chřipkové onemocnění se nejvíce rozjíždí právě s nastupující zimou a končícím podzimem. My vám poradíme, jak snížit riziko onemocnění a ještě prospět imunitě a organismu jako celku!

Farmaceutický průmysl sice každý rok vydává obrovské výdaje na reklamu očkování proti chřipce, ale jak pravidelně informuje alternativní magazín Záhady-Zdraví.cz, očkování přináší rizika a Chřipka a nachlazenípřitom existují metody, jak se chránit i bez chemických přípravků.

Tím nejjednodušším je pravidelné pití zeleného čaje. Poslední výzkumy ukazují, že výrazně snižuje riziko nákazy chřipkovými viry. Navíc obsahuje antioxidanty, které jsou nutné jako prevence proti rakovině.

Dalším ochranným faktorem je pestrá strava plná vitamínů a minerálů. K tomu nám dopomůže pravidelná konzumace ovoce a zeleniny. Ovšem i zde bychom měli respektovat matku přírodu. Není náhodou, že jsme se narodili právě v Evropě. Proto bychom měli respektovat princip, že převážná část naší stravy by měla pocházet z této lokality. Proto takzvané exotické ovoce sice můžeme konzumovat, ale z podílu celkového příjmu ovoce by se mělo jednat pouze o malý zlomek.

Velmi důležitá pro naše zdraví a odolnost je také psychická pohoda a postoj k životu. Platí, že mnohem snadněji onemocní člověk, který je ve stresu a vnitřní nepohodě. Jak vidíte, i když to v zimním období není jednoduché, snažme se zachovat pozitivní přístup a hlavně optimismus!

Kdo bude výše uvedené dodržovat, měla by se mu chřipka vyhnout nebo by aspoň neměla mít tak těžký průběh!


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář