Co jsou stavební pouzdra a jaké mají využití?

Stavební pouzdra jsou řešením pro posuvné dveře v interiérech. Umožňují umístit posuvné dveře tam, kde se klasické otočné dveře nevejdou a šetří tím zejména v menších místnostech nezanedbatelné množství prostoru.

Pouzdro je zabudováno do zdi, uvnitř které vytváří skrytou dutinu. V té je následně prostor pro odsunutí dveří. Výsledný efekt působí velmi moderním dojmem, instalace přitom není nijak náročná.

Z jakých dveří lze vytvořit dveře posuvné?

Prakticky z jakýchkoli. Řešení nemá žádná omezení v materiálech, či designu. Použít můžete dřevěné dveře stejně tak jako hliníkové, či celoskleněné.

Posuvné dveře se dělí na jednoduché (jedno křídlo) a dvojité (dvě křídla). Konkrétní volba závisí na šířce průchodu a zamýšleném účelu.

Stavební pouzdra

Jak náročná je instalace?

Instalace se provádí ideálně do novostavby, pouzdro usadíme do připraveného průchodu a dokonale vyvážíme pomocí vodováhy. Po zakotvení kolem pouzdra naneseme montážní pěnu, po jejímž zatvrdnutí můžeme ihned provádět další stavební úkony.

Pouzdra se dají zasadit jak k cihlové zdi, tak do sádrokartonu.

Jaké mají posuvné dveře využití?

Jak již bylo zmíněno, největší uplatnění mají posuvné dveře v interiérech s omezeným prostorem. Dveře lze však pojmout i jako luxusní doplněk, který působí velmi elegantně. Uplatnění tak nalezne i ve vstupních halách, hotelech, kancelářích a dalších místnostech, které naopak mají prostoru nadbytek, běžné dveře sem ale koncepčně nezapadají.

Posuvné dveře

Skvělým řešením jsou posuvné dveře v místnostech, kde chceme mít obvykle nezatarasený průchod, občas je však vhodné část místnosti oddělit – typicky například v kancelářích, kde lze vytvořit oddělenou soukromou místnost pro schůzku.

Jaké dveře doporučujeme?

Naší volbou je stavební pouzdro Eclisse z obchodu m-eclisse.cz. Pouzdra Eclisse patří k tomu nejlepšímu, co můžete na trhu v současné době sehnat. Zakoupit lze kvalitní pouzdra všech běžných variant. Samozřejmostí je vysoký standard kvality materiálů i variabilita rozměrů.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář