Kam na letní dovolenou? Přece do Chorvatska!

Pokud hledáte odpověď na otázku, která je nejoblíbenější destinace českých turistů pro letní dovolenou, tak je to samozřejmě Chorvatsko. Zdejší průzračné pobřeží Jaderského moře každoročně přiláká více než 600 tisíc našich turistů, kteří si nemohou vynachválit zdejší krásné oblázkové a písčité pláže, rozmanitou přírodu a skvělý standard turistických služeb.

Chorvatsko náhled
Chorvatsko, Poreč

Stoletá tradice zájezdů do Chorvatska

Popularita letní dovolené v Chorvatsku není nikterak novou záležitostí – zájezdy na pobřeží Dalmácie se začaly organizovat již ve 20. letech minulého století. Od té doby zde čeští turisté téměř zdomácněli. Díky příbuznosti jazyků odpadá jazyková bariéra, a v mnoha turistických střediscích se dokonce snadno domluvíte česky. V uplynulých letech zde byla navíc vybudována velmi hustá dálniční síť, díky které se pohodlně dostanete do kteréhokoli letoviska na pobřeží Jaderského moře.

Slunná Dalmácie

Chorvatské pobřeží Jadranu je typické svou velkou rozmanitostí. Nejvíce turistů směřuje do jeho východní části známé jako Dalmácie. Čeká zde na vás členité pobřeží se spoustou malebných ostrůvků, zálivů a odlehlých pláží se skvělými podmínkami k provozování vodních sportů. Milovníci historie by si neměli nechat ujít návštěvu úžasných starobylých měst, jako jsou Split, Zadar, Dubrovník, Šibenik nebo Trogir. Pozornost si určitě zaslouží zdejší národní parky Paklenica, vodopády na řece Krka nebo delta řeky Neretvy.

Makarská riviéra – nejkrásnější část chorvatského pobřeží

Zřejmě nejmalebnější částí chorvatského pobřeží Jadranu je zhruba 60 km dlouhý pás pobřeží známý jako Makarská riviéra. Můžete se zde těšit na nádherné písčité a oblázkové pláže, které jsou umístěné pod majestátní hradbou skalního masivu Biokovo. Zdejší turistická letoviska, jako jsou Baška Voda, Makarska, Brela nebo Podgora, jsou známá svým špičkovým turistickým zázemím. Můžete se odtud vydat také na protilehlé ostrovy Brač, Hvar a Korčula, které jsou snadno dostupné trajektem.

Istrie – místo setkávání kultur

Pro turisty, kteří nechtějí vážit dlouhou cestu na východní pobřeží Chorvatska, může být skvělou volbou také západní část chorvatského pobřeží, kterou tvoří poloostrov Istrie a Kvarnerský záliv. Tento region byl tradičně místem setkávání slovanské a italské kulturní tradice. Čekají zde na vás pěkně upravené oblázkové a štěrkové pláže, které jsou omývané velmi čistými vodami Jaderského moře. Mezi vyhledávaná turistická letoviska patří např. Pula, Poreč nebo Opatija.


Zde můžete mít reklamu trvale za 99 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář