Jak se zbavit vodního kamene v kuchyni

Vodní kámen je velkým problémem mnoha domácností. Pokud mají takzvanou tvrdou vodu, může dokonce i poškozovat některé spotřebiče. Neplechu ale umí nadělat i v kuchyni. Pokud aktivně používáte své dřezy, bez ohledu na materiál, tak jakmile voda zaschne, uvidíte zde drobné stopy právě od vodního kamene. Jak si s ním poradit?

Jak se zbavit vodního kamene v kuchyni

Pořiďte si specializované čističe

Prvním krokem, kterým se můžete vydat, je použití specializovaných čističů. U nich je třeba hledět na dvě věci. Ta první je fakt, že by měl být daný čistič určený pro typ vašeho kuchyňského dřezu. Dále už hleďte na onu potřebnou funkci související s odstraněním vodního kamene. Ten by měl být nejenom rozpuštěný a odstraněný. Je vhodné myslet i na to, že pokud budete chtít eliminovat i jeho případný budoucí výskyt, měl by daný čistič umět vytvořit i kvalitní ochrannou vrstvu na vašem dřezu.

Specializované čističe

Zkuste také ocet

I když vám nevábně voní, rozhodně nedoporučujeme se mu vyhýbat. A to právě z toho důvodu, že se může stát velmi dobrým pomocníkem ve chvíli, kdy chcete odstranit vodní kámen. A to nejenom na vašem dřezu, jelikož vodní kámen můžete odstranit třeba i z vodovodní baterie. Ideální je, když ocet ohřejete v hrnci, nebo třeba v rychlovarné konvici. Když je teplý, má podstatně větší sílu, což se pozitivně projeví na tom, že vodní kámen eliminuje rychle a efektivně.

Pomůže i kyselina citronová

Kyselina citronová

Je na vás, zda koupíte citron, vymačkáte ho a následně použijete šťávu, nebo zkusíte jednodušší možnost, která je spojena s tím, že koupíte kyselinu citronovou za pár korun v potravinách. A to ve formě prášku, který rozpustíte ve vodě a poté podobně jako v případě šťávy z citronu už jenom jemným hadříkem otíráte špinavá místa. I toto je efektivní a rozhodně i rychlá cesta, jak se můžete vodního kamene snadno zbavit a také rychle zbavit. A to jak na dřezech, tak samozřejmě i na dřezových bateriích, či kdekoliv jinde.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář