Tipy jak ušetřit na potravinách a vybavení domácnosti

Snad každý občas potřebuje ušetřit nějaké peníze na dárky k narozeninám, Vánocům nebo například na koupi nového domácího spotřebiče. Bez důkladného vedení finančních výdajů a příjmů rodiny to však není lehké, proto si představíme několik způsobů, jak a na čem lze ušetřit a přitom nesnížit kvalitu na úkor nižší ceny.

Akční zboží z letáků

Každý týden většinu z vás obtěžují plné schránky reklamních letáků, které stejně nečtete. Zkuste je, ale občas prolistovat, a pokud potřebujete ušetřit, je to vynikající příležitost. To však neznamená, že musíte nakoupit vše co je v „akci“.

Nákupní seznam

Sestavte si svůj běžný nákupní seznam, ve kterém máte položky, které potřebujete a pravidelně nakupujete. Pak si otevřete reklamní leták a podívejte se po zboží, které máte na svém lístku a vyhledejte, zda tam není. Pokud ano, zapište si jej a pokračujte ve vyhledávání. Samozřejmě zde nenajdete veškeré položky, ale část z nich ano.

Pokud máte rádi zavařeniny, masové konzervy nebo například tuňáka, nakupte si tohoto zboží větší množství, jelikož konzervované potraviny mají dlouhou dobu trvanlivosti. Stejně tak nakupujte i těstoviny, luštěniny a rýži.

Často jsou v letácích kromě spotřebního i průmyslová zboží, tedy různé kuchyňské doplňky, elektronika nebo dekorativní předměty. Zvláště pak před Vánocemi či Velikonocemi zde najdete široký výběr. Lze si zde tedy zakoupit i tyto předměty, ale je dobré si předem zkontrolovat parametry například elektroniky, zda odpovídá vašim požadavků či má veškeré příslušenství.

V obchodech také naleznete množství různých povlečení, ubrusů, ale i hrnců a jiných sad nádobí. Obchodní řetězce občas nakupují velké množství tohoto zboží, a proto si mohou dovolit i nižší cenu. Pokud se rozhodnete pro koupi daného předmětu, koukejte se na výrobce, ale i na materiál, ze kterého je vyroben, tedy například porcelán, keramika nebo sklo – co můžete dát do mikrovlnky, myčky nebo trouby. Často se setkáte i se značkovými výrobky, které zde zakoupíte za velmi výhodnou cenu.

Nákup přes internet

Další možností jak ušetřit a snížit své výdaje, je nákup přes internet. Zde se dá nakoupit nejen elektronika či parfémy, ale je to ideální způsob jak sehnat kvalitní krmiva pro psy či kočky a jiné chovatelské potřeby.

Online obchody pořádají pravidelně akce, při kterých získáte dopravu zboží zdarma a navíc k objednávkám se často dávají i dárky za nákup.

Celkově si na internetu můžete nakoupit velké množství zboží a jeho nespornou výhodou je čas, který máte. Tedy nemusíte se rychle rozhodovat, ale můžete si v klidu promyslet, co opravdu chcete a porovnat dané zboží s konkurenčními výrobky.

Na co si dát pozor

Při nakupování akčního spotřebního zboží z letáků si dejte pozor, aby vždy bylo čerstvé a ne s končící dobou trvanlivosti. Procházející zboží se nevkládá do akčních letáků a každý prodejce by měl nebo jej dává do slevy do speciálních regálů.

Sledujte také dodávané příslušenství u průmyslového zboží a jeho parametry včetně délky záruky.

Také je důležité uvažovat racionálně a zvolit jen reklamní letáky z místa bydliště, abyste nedali za cestu do obchodního domu více, než je potencionální sleva zboží.

Při nákupu na internetu volte jen ověřené prodejce, kteří mají kladná hodnocení a množství recenzí. Pokud po vás bude chtít prodejce platbu předem jako jedinou možnost, buďte opatrní a raději si vyberte jiný obchod.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář