Útulné bydlení je o detailech. Myslíte na ně?


Při zařizování bydlení se většina z nás soustředí na dominantní prvky místnosti – podlaha a obklady, nábytek (pohovka, stěna, postel, kuchyň…), nezbytné spotřebiče. Přestože utratí za veškeré vybavení desítky i stovky tisíc korun, ve výsledku jsou často zklamáni z celkového dojmu. Bydlení působí přes veškerou snahu neútulně a prázdně. V čem je problém? Dozvíte se uvnitř článku.

Ďábel tkví v detailu

Útulné bydlení totiž tvoří spíše malé drobnosti. V žádné místnosti by neměly chybět jedna nebo dvě květiny. Prázdná knihovna působí zcela jiným dojmem než knihovna naplněná vaší oblíbenou beletrií, encyklopediemi a odebíranými magazíny.

Na zdech nesmí chybět obrazy, nástěnné hodiny, a kromě hlavní stěny i malé doplňkové poličky, na které umístíte něco osobního či hravého.

Pohovka čeká na dekorační polštářky, v kuchyni zase vystavte nezbytné koření, vařečky, nože a dřevěné prkénko na krájení.

Nezapomeňte na věšáky na dveře. Navrtejte je na vstupní dveře a hned si na ně pověste svou oblíbenou bundu. Zdánlivě malý detail, který ale ihned dodá při příchodu i odchodu ten správný pocit z domácnosti: „Tady je to moje.“

Je důležité najít hranici mezi tím, kdy je interiér příliš prázdný a kdy je naopak příliš „zaplácaný“. Jedná se o pravděpodobně největší výzvu celého zařizování nové domácnosti.

Detaily je ale nutné sladit

Opravdu dobře totiž působí byt až ve chvíli, kdy vše sladíte dohromady a ideálně vyvážíte. Několik dominantních prvků by mělo vkusně doplňovat rozumné množství detailů. Vše by přitom mělo ladit dohromady materiálem, barvou a vzorem.

Pokud bude v jedné místnosti záclona se zelenými pruhy, nebude k němu ladit růžový koberec s pruhy. Pokud je podlaha dřevěná, neměla by garnýž být kovová. Pokud máte v určité barvě laděné nábytkové úchytky na jedné skříni, v ideálním případě by totožné úchytky na nábytek měly být minimálně v celé místnosti, pokud ne v celé domácnosti.

Stejně tak je nutné si promyslet materiály, barvu a celkový design světel, rámů obrazů, květináčů a všech dalších maličkostí. I zdánlivá drobnost může harmonický interiér zcela narušit a stejně tak jiná drobnost může celému interiéru přinést vysněný pocit útulnosti a modernosti.

Nakupujte u specialistů

Internetový obchod In-duro se specializuje na prodej nábytkového kování a úchytek a dalších doplňků interiéru. Nabízí velmi široký sortiment věšáků, madel, dveřního kování, dřezů, vodovodních baterií, košů a spousty dalšího. Na výběr je ze širokého spektra materiálů, barev i tvarů. Na své si přijde každý, ať už hledá něco klasického, či naopak moderního, praktického, nebo spíše designového.

Obchod nabízí službu zaslání vzorů vybraných výrobků na vaši adresu, abyste nemuseli vybírat pouze podle fotografií. Snadno si tak vyberete díly, se kterými budete opravdu spokojeni.

IN-DURO logo

Objevte kompletní nabídku obchodu na internetové adrese www.in-duro.cz.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář