Díky tažnému zařízení se vám otevřou nové možnosti, jak využít váš vůz

Každý kutil alespoň tu a tam potřebuje přemístit větší předměty, vyvézt vybouranou suť z rekonstruovaného domu, nebo třeba dovézt na zahradu sudy na zachytávání užitkové vody. Stejně tak můžete chtít během celého roku jezdit na kolech s partnerkou někde dál od bydliště, a kola tak potřebujete naložit do auta a převézt. Ve všech případech vám je určeno tažné zařízení, které si můžete nechat na automobil namontovat.

Vyberte si ideální tažné zařízení

Tažné zařízení si můžete pořídit ve třech různých variantách: pevné, odnímatelné a otočné. Cenově nejvýhodnější je pevné tažné zařízení. Je natrvalo namontováno k vozu a nejenže je cenově nejlevnější, ale je ideální tam, kde víte, že jej budete velmi často potřebovat. Odnímatelné tažné zařízení je ideální tehdy, kdy víte, že jej upotřebíte občas. Tyto rozdělujeme na ruční, pákové a automatické systémy. Poslední typ otočného zařízení patří do luxusní třídy, doposud nebyla z hlediska pohodlí i bezproblémovosti provozu překonána. Jsou připravena kdykoli k okamžitému použití. Stačí vybrat si a podívat se na inspiraci na cesty, abyste tažné zařízení využili nejen k práci, ale i k relaxaci spojené s dovolenou nebo aktivním pohybem na kolech.

Může mít váš vůz tažné zařízení?

Než se pro koupi rozhodnete, v technickém průkazu k vozidlu si zkontrolujte, zda je možné k němu tažné zařízení namontovat. I když jde o výjimky, zkrátka někdy to nejde. Je důležité, aby vozidlo sneslo svislé zatížení a užitečné zatížení konstrukce. Jestliže plánujete koupi nového auta, o této skutečnosti se předem informujte.

Svěřte montáž profesionálům

Abyste mohli tažné zařízení legálně používat, je nutné, aby vám jej namontovalo pracoviště, které je k této službě certifikováno. To vám následně vydá dva důležité dokumenty, a to typový list a montážní protokol. S těmi se odeberete na registr vozidel, kde vám zapíší zařízení do velkého technického průkazu vašeho vozidla. Tím budete mít všechny úřední procesy splněny.

Tažné zařízení vám skutečně v mnohém usnadní život a umožní vám činnosti, které jste doposud nemohli vykonávat. Určitě jej oceníte víc, než jste si kdy mysleli.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář