Akvárium: Dejte místnosti život a harmonii

Domácí mazlíček dokáže povzbudit za každé situace, ne každý z nás ale může mít psa, kočku, nebo křečka… Zajímavou alternativou jsou rybičky, tiché společnice působící uklidňujícím dojmem. Máme pro vás z oblasti akvaristiky několik užitečných rad.

Základem je akvárium a jeho umístění

Před samotným nákupem se ujistěte, že na akvárium máte prostor. Nehrňte se zběsile na nákupy, ale pečlivě přeměřte rozměry plánovaného umístění a zkontrolujete další nezbytné faktory.

Akvárium umístěte od okna alespoň do takové vzdálenosti, kdy budete mít jistotu, že na něj nedosáhnou sluneční paprsky. Naopak nevadí, když rybičky budou ve stinné (nikoli však temné) části místnosti, pořídíme jim totiž adekvátní osvětlení.

Rybičky v akváriu
Ilustrační obrázek

Akvárium, nebo akvarijní set?

„Holá“ skleněná akvária doporučujeme pokročilým chovatelům. Jedné se o sice o na první pohled levnější nádobu, musíte do ní ale dokoupit všechny potřebné doplňky od písku až po světla.

Vhodnější jsou proto akvarijní sety. Ty se prodávají jako hotový komplet. Akvárium stačí pouze založit dle návodu. Máte tak jistotu, že rybičkám k životu nic chybět nebude.

Co se týče objemu, jste v první řadě limitováni vyhrazeným prostorem. Máte-li ale prostor dostatečný, nebojte se investovat do akvárií o objemu alespoň přes 60 litrů. S větším objemem vody je snadnější nastolit v akváriu podmínky, za kterých se voda bude méně kazit.

Ani u největších akvárií by hladina vody neměla překračovat 0,5 metru.

Kde zakoupit vše potřebné?

Všechny akvarijní potřeby naleznete v internetovém obchodě zverimex-rybarske-potreby.com. Čeká zde na vás výběr z desítek akvárií od malých akvarijních koulí až po ty největší kusy.

Samozřejmostí jsou čisticí prostředky, dekorace, krmivo a jiné užitečné zlepšováky. Věrným zákazníkům je nabídnuta za nákupy sleva 5 %.

Většina zboží je skladem, případě dostupná do 3-5 pracovních dnů. Nečekejte a vyberte si z širokého sortimentu na www.zverimex-rybarske-potreby.com ještě dnes!


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

2 Comments - Napsat komentář

  1. Ahoj!
    Potřeboval bych prosím vědět , proč samec čichavce ubližuje samici čichavce( bouchá ji do břicha a tak podobně).Samice má z toho nejspíš neobvykle nafouknuté břížko a má zarudlé tělíčko a červený ocásek, což dříve nemívala.Prosím mohl bys mi pomoct?Děkuji Tom

    Reagovat

Přidejte komentář