Detaily odlišují dobré kuchyně na míru od těch špatných

Uvažujete o pořízení kuchyně na míru? Pak právě vám je určen tento článek. Navrhněte svou kuchyň dle našich rad a mějte tak jistotu, že investice bude vynaložena účelně. Stejně jako vás podařený výsledek bude celý život těšit, při neuvážených krocích se nová kuchyň na dlouhé roky může stát „snem“, který se po realizaci proměnil v noční můru.

Kuchyně - náhled

Sepište si, co od nové kuchyně očekáváte

Ještě než vyrazíte do kuchyňského studia, ujasněte si, co od nové kuchyně na míru očekáváte. Pokud máte v hlavě jasnou představu, kterou jste si roky tajně utvářeli, máte vyhráno. Jestliže však mezi takto připravené jedince nepatříte, je pro vás příprava dvojnásob důležitá. Klienti totiž často podávají poptávku na novou kuchyň ještě dříve, než vůbec vědí, co chtějí. Často se pak stávají obětmi akčních nabídek, mnohdy jim je také nabídnuta možnost nejvýhodnější pro dodavatele, nikoli však pro klienta.

Postup je jednoduchý, sepište si na papír seznam vlastností, které od nové kuchyně očekáváte, například:

  • trouba ve výšce očí, indukční sporák, myčka…,
  • úložné prostory na skleničky, talíře, příbory, kuchařky…,
  • design a materiál (masivní dřevo / lamino, kovová madla, prosklené poličky…),
  • rozložení pracovní plochy,
  • kdo bude vařit? Jedna osoba, více osob stejné / rozdílné výšky.

To byl jen částečný výčet toho, nad čím vším je nutné přemýšlet. Nebojte se také inspirovat pro svou kuchyň jinými zdařilými projekty.

Znáte základní koncepce návrhu kuchyně?
Znáte základní koncepce návrhu kuchyně?

Dalším skvělým tipem je zapisovat si, co vám při vaření vadí ve vaší současné kuchyni. Právě praxe totiž ukáže, jak kuchyni ve skutečnosti používáte, a co vám vadí. Bolí vás záda, když krájíte zeleninu? Pravděpodobně potřebujete pracovní desku ve větší výšce. Že je lednice věčně plná? Potřebujete větší! Úložné prostory jsou poloprázdné – stačí vám jich méně. Princip je jasný.

Návrh si nechte vizualizovat

S takovou přípravou již můžete navštívit kuchyňské studio a svou představu dostat z papíru do elektronické podoby. Každé kvalitní kuchyňské studio vám dnes nabídne projektovou vizualizaci – často dokonce zcela zdarma. Svou kuchyň tak uvidíte ve velmi detailním návrhu na počítačové obrazovce.

Kvalitní vizualizace odhalí problémy zavčasu
Kvalitní vizualizace odhalí problémy zavčasu

Při vizualizaci je již nutná přesná práce s rozpočtem a prostorem, kterým vaše místnost disponuje. Nechcete-li se navíc pouštět do kompletní rekonstrukce, jste kromě výměry limitováni také rozvody elektřiny a přívodem vody. Kolem nich je pak nutné co nejlépe rozmístit spotřebiče, dřez či myčku, odkládací plochy a úložné prostory.

Vaše nová kuchyň může vypadat třeba takto
Vaše nová kuchyň může vypadat třeba takto

Při vizualizaci můžete zjistit, že vaše vysněná barva dřeva či lamina se absolutně nehodí k barvě podlahy nebo zdi. I to je věc, kterou dobře zpracovaná vizualizace včas odhalí a zabrání tak investici se špatným výsledkem.

Vyberte si prodejce, na kterého je spolehnutí

JNinterierKam ale pro svou vysněnou kuchyň vyrazit? Doporučujeme vám nábytek na míru od JNINTERIER.cz. Jedná se o českou společnost působící na trhu přibližně od roku 2000, kdy začali zakladatelé působit na trhu jako fyzické osoby. K přeměně právní formy na s. r. o. došlo v roce 2006, od roku 2012 pak výroba firmy sídlí v moderních prostorách v Brandýse nad Labem. I to je známka toho, že se firmě díky spokojenosti klientů, kteří ji rádi doporučují svým známým, skvěle daří.

Můžete se spolehnout, že jako zákazníci budete pro firmu na prvním místě. Samozřejmostí je vizualizace projektu zcela zdarma, vaše kuchyně bude dodána dle nejnovějších standardů a technologických možností, spolehnout se pak můžete na dlouholetý servis a nadstandardní záruku vybraných částí dodaného nábytku.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář