Jak si zjednodušit nenáviděné stěhování? Vyzkoušejte tyto 4 triky

Stěhování

Měnit bydlení pro většinu lidí není příjemná záležitost. Hodiny strávené balením, převážením a vybalováním věcí se mohou protáhnout i v několikatýdenní peklo. Předejít tomu můžete hned několika triky, které vám nejen zkrátí samotný čas stěhování, ale především vám ušetří nervy a duševní zdraví.

U stěhování máte hned dvě možnosti. Tou první z nich je stěhování na klíč. Jeho nevýhodou je to, že nebudete mít systém balení zcela pod kontrolou. Na druhou stranu se profesionálové ale postarají o to, abyste byli v novém domově co nejrychleji a bez starostí. Druhá, mnohem běžnější varianta je stěhování svépomocí. Kde ale začít a odkud kam postupovat? Řiďte se základními radami.

1. Začněte plánovat dřív, než opadne nadšení

O stěhování se většinou nerozhodujete ze dne na den. Nenechávejte ho proto na poslední chvíli a začněte jej plánovat alespoň měsíc dopředu. Nejdůležitější je zajištění dopravy, pokud se nechcete stěhovat dva měsíce městskou hromadnou dopravou. A pro jistotu si domluvte záložního kamaráda s dodávkou, kdyby vám ten první znenadání zrušil termín.

Stěhování

2. Stěhovat se zdarma nejde. Spočítejte si náklady dopředu

Praktičtější je dodávka než osobní auto. Propočítejte si, kolikrát se budete muset s auty otočit a kolik vás to bude stát času a peněz za benzín. Běžné auto na převoz od stěhovací služby, do kterého dáte pravděpodobně všechny věci najednou, vás vyjde na zhruba 1500 korun. Stěhování bude rychlejší, a pokud jde o delší vzdálenost, vyjde vás půjčení dodávky i levněji.

3. Vyhraďte si místnost na zabalené věci

Pokud je to alespoň trochu možné, vyhraďte si v bytě místnost na krabice s již zabalenými věcmi. Nebudou se vám tak plést při dalším balení, můžete je pohodlně třídit, a navíc se budou snáz odnášet do auta či dodávky. Skládat do místnosti můžete věci navíc postupně, aniž byste měli pocit, že žijete měsíc mezi krabicemi.

Stěhování

4. Začněte drobnostmi

Nejlepší je začít s balením doplňků a drobností, které nutně nepotřebujete k životu. Přestože se na první pohled nezdají, zaberou dost místa. Abyste je ochránili před poničením, zabalte křehké věci do novin. Při následném balení postupujte logicky. Nemíchejte dohromady věci z kuchyně a koupelny, myslete i na to, jak budete v následujícím bydlení krabice vybalovat.

Jestliže vás v dohledné době čeká stěhování, snažte se už teď myslet dopředu a zachovat si klidnou hlavu. Nezapomínejte na to, že stejně dlouho bude v novém bytě trvat i vybalování.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář