Recenze infrasauny Marimex Classic 2000

Zajímáte se o infrasauny? Jednu jsme za vás vyzkoušeli. Konkrétně pak model Marimex Classic 2000, tedy model, který patří k vůbec nejoblíbenějším v internetovém obchodě www.marimex.cz. Jaké jsou naše dojmy a proč se vrhnout na „infrasaunování“? Čtěte v naší recenzi.

Infrasauna Classic 2000 na první pohled

Hned na první pohled infrasuna překvapí svými rozměry. I přes dostupnou cenu je pro jednu osobu více než prostorná. Představa nemožnosti skupinového saunování sice možná leckoho zamrzí, na druhou stranu jedná se o přístroj, který míří spíše do stísněných interiérů včetně bytů.

Marimex Classic 2000: první pohled

V každém případě dokáže infrasauna díky svému dřevěnému provedení v kombinaci se skleněnými dveřmi leckoho zaujmout. Celá konstrukce vypadá po složení velice bytelně.

Výbava, která potěší

V celé infrasauně naleznete sedm topidel z karbonu, jehož povrch se rozehřívá až na 170°C. To je ale ve srovnání s jinými materiály poměrně nízká teplota. Karbon vyniká dlouhou životností (saunu budou s dodanými topidly používat ještě vaše vnoučata), oproti jiným materiálům však vinou zmíněné provozní teploty mírně zaostává v rychlosti roztopení. Přesto jej však považujeme za chytrou volbu, infrasauny Marimex se tímto materiálem odlišují od konkurence (alternativou je keramické, či redlight topidlo). Cílovou skupinu tvoří z velké části klientela, která nechce za infrasaunu a její provoz utratit přehnanou částku – karbon je tedy řešením ideálním.

Potěší přítomnost MP3 přehrávače, rádia a ionizéru.

Montáž zvládne každý

Nikdo by asi při prvním pohledu na složenou saunu nečekal, že se dodává v uvozovkách „na prkénka“. Montáž je však velmi snadná, jak můžete vidět na přiloženém videu. Řešení si od nás zaslouží palec nahoru.

Spotřeba infrasauny

Marimex nám údaje o spotřebě poskytuje ve velmi přehledném grafu. Srovnání s klasickou finskou saunou díky odlišným preferencím majitelů nestojí za zmínku. Způsob saunování se také mírně liší. Marimex tak udává čísla dle maximálních doporučených saunovacích cyklů. Náklady se v případě finské sauny vyšplhají na 7338 Kč za rok, infrasauna pro jednu osobu vyjde pouze na 937 Kč.

Tabulky spotřeby infrasaun

I ve srovnání mezi infrasaunami bude naše infrasauna mírně ve výhodě. Na roztopení si sice vinou karbonových topidel kratší dobu počkáme, na druhou stranu spotřeba elektrické energie je ve výsledku nižší (např. topidlo redlight se totiž nahřívá až na 500°C).

Závěr

  • Jednoduchá montáž a skladnost
  • Nízká spotřeba
  • Dlouhá životnost topidel
  • Delší doba nahřívání
  • Kapacita pouze pro jednu osobu

Možnost objednání

Infrasaunu můžete za 19900 Kč zakoupit v internetovém obchodě firmy MarimexTaké si ji můžete vyzkoušet v Sauna Centru Marimex spolu s dalšími druhy infrasaun.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář