Se sněhovou frézou uklidíte sníh bez námahy

Také si každou zimu ničíte tělo neustálým ručním odhrabováním sněhu hrablem? Možná je na čase přestat se zbytečně namáhat a pořídit si na úklid sněhovou frézu, se kterou šetříte čas, energii a jistě i své zdraví.

Druhy sněžných fréz

FrézováníExistují základní dva druhy sněžných fréz rozlišované podle typu motoru, frézy benzinové a elektrické. Benzinové frézy jsou vhodnější na nerovný terén s větším množstvím sněhu. Jsou výkonnější a nemívají problémy s ucpáváním. Benzinové frézy se dále rozlišují na jednostupňové a dvoustupňové, případně pásové a kolové. Elektrické můžeme rozdělit na kabelové a akumulátorové.

Benzinové frézy

Jednostupňová fréza na sníh

Jednostupňové frézy jsou levnějším řešením ideálním pro odklizení zpevněných ploch (asfalt, dlaždice) s čerstvou nadílkou sněhu (do 25 cm). Jsou obvykle menší, mají nižší váhu a práce s nimi je proto jednodušší. Jsou ideální náhradou ručního hrabla pro odklízení středních ploch.

Dvoustupňová fréza na sníh

Robustnější frézy s druhým přídavným šnekem. Takové frézy dokážou komínem odhazovat mnohem větší množství sněhu na vzdálenost až desítek metrů. Sníh dokážou odklidit i na nerovném povrchu, navíc se nemusí jednat pouze o čerstvé napadanou vrstvu. Dvoustupňové frézy na sníh spolehlivě zlikvidují i promrzlé a udusané nánosy. Stanou se ideálním pomocníkem i v terénu terénu, kde by pomohla jedině lopata, výkonný benzinový motor si poradí prakticky s čímkoli a u běžných fréz nemá problém se studenými starty. Pro špičkovou manipulaci i v extrémních podmínkách lze koupit pásovou frézu. Dva pásy na každé straně překonají každý terén.

Elektrické frézy

Elektrické frézy jsou vhodné k rodinným domům s malou zahradou nebo obecně pro malé plochy. Vyznačují se tichým, relativně spolehlivým chodem a snadnou ovladatelností. Omezuje je ale nižší výkon, zvládají pouze rovný terén a čerstvý sníh a stále musíte dávat pozor na přívodní kabel. Kabel můžete částečně vyřešit akumulátorovou frézou, kde jste ovšem omezeni výdrží baterie. Přesto se pro většinu lidí jedná o dostatečné řešení.

Proč koupit sněhovou frézu?

Muž s frézouPro naše podnebí jsou obvyklé nečekané nadílky sněhu. Téměř každou zimu se setkáváme s kalamitou, která může přijít znenadání i po relativně teplém počasí. Proto je vhodné mít doma sněhovou frézu, která zabrání nečekaným problémům se sněhem. Stejně tak každého přestane bavit stále dokola odklízet menší množství sněhu každé ráno a večer. S frézou to zvládnete bez námahy za zlomek času.

Často se pak majitelé pozemku „zapomenou“ a sníh skončí ušlapaný a promrzlý. I s takovým sněhem se kvalitní fréza rychle vypořádá. Nikdy už Vás nebudou trápit mozoly na rukou, bolavá záda nebo pozdní příchody pro práce. Manipulaci s menšími frézami při troše cviku zvládnou i ženy, senioři či mladiství. Pokud se v létě neobejdete bez sekačky, po zakoupení sněžné frézy si zimu brzy nebudete umět představit bez ní.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář