Udělejte z čalouněné postele dominantu ložnice


Ložnice představuje místo, které bychom měli zasvětit klidu a odpočinku. Vhodné je proto použití neutrálních barev a jen nezbytné množství dekorací. Hlavní dominantou pokoje by měla být postel, která bude kvalitní, pohodlná a zároveň bude lahodit našemu oku. Vše výše zmíněné splňuje čalouněná postel. Podle čeho ji vybírat a jak se o ni starat, aby vydržela dlouhé roky? 

 

Spojení pohodlí a estetiky

Čalouněná postel je synonymem pohodlí, a to díky vypolstrované konstrukci potažené textilií. Při vstávání vás rám postele nebude tlačit do nohou a vysoké čelo vám poskytne ideální oporu při čtení nebo sledování televize. Díky široké nabídce čalounění si můžete zvolit postel, která se stane dominantním estetickým prvkem a udá vzhled celé ložnice. K dispozici máte většinou i praktický úložný prostor, kde můžete skladovat například ložní prádlo nebo sezónní oblečení.

Zvolte vhodnou velikost

Abyste se ráno budili svěží a odpočatí, budete potřebovat nejenom pohodlnou, ale také dostatečně velkou postel. Klasické manželské dvoulůžko by proto nemělo být užší než 180 cm. Pokud vám to prostor dovoluje, nebojte se investovat do takzvané královské (king size) postele. Kromě vás a partnera se v ní najde dostatek místa i pro vaši ratolest, kterou trápí zlé sny, nebo domácího mazlíčka. Ideální délku postele zjistíte tak, že ke své (nebo partnerově) výšce připočtete 25–30 centimetrů. Neméně důležitá je i výška postele, respektive matrace. Čalouněné postele bývají vybaveny vyššími matracemi, což ocení především starší osoby, kterým se bude ráno vstávat z postele snáz.

Pravidelná péče zajistí dlouhou životnost

Aby vám čalouněná postel sloužila dlouhé roky, je nutné věnovat jí čas od času trochu péče. Při každém pravidelném úklidu nezapomeňte z čalounění odstranit prach a drobné nečistoty pomocí vysavače o nízkém nebo středním výkonu. I přes veškerou opatrnost se občasnému zašpinění čalounění zřejmě nevyhnete. V takovém případě začněte s odstraňováním skvrny co nejdříve a používejte pouze produkty určené na čalouněný nábytek. Čalounění nikdy neperte ani nežehlete, skvrnu vyčistěte ručně, ve směru tkaní čalounění a vyvarujte se krouživých pohybů. 

Myslíte si, že by se čalouněná postel vyjímala i ve vaší ložnici? Inspirujte se žebříčkem nejoblíbenějších produktů na Heurece, recenzemi uživatelů a porovnejte ceny postelí, které vás zaujmou. Máte tak jistotu, že si vyberete postel, která bude splňovat všechny vaše požadavky.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář