Zaměřeno na nadzemní bazény

Mít ve slunečných dnech možnost jít se zchladit do vlastního bazénu na zahradě, je častým ideálem dnešní doby. Jako symbol luxusu jsou vnímány velké zapuštěné bazény, ne každému však toto nákladné a „příliš trvalé“ řešení vyhovuje. Jaké výhody mají oproti nim bazény nadzemní?

Nafukovací nadzemní bazény s límcem

Typem, který vítězí především cenou, jsou bazény s nafukovacím límcem. Jedná se o všem dobře známý druh nadzemního bazénu, který nalezneme ve velké části českých zahrad. Kromě své ceny je nepřekonatelný také v jednoduchosti instalace na jaře a podzimní demontáže.

Nafukovací bazén s límcem

Nevýhodou může být menší koupací plocha a riziko poničení. Je proto nezbytné dokonale vyrovnat podkladovou plochu a zbavit okolí bazénu předmětů, které by mohly znamenat protržení.

Pro malé děti jsou vhodnější volbou klasické nafukovací bazény, které minimalizují náklady, přitom však jsou do určité míry vhodné i pro dospělé. Jedná se o to nejjednodušší řešení.

Klasický nafukovací bazén

Nadzemní bazény s rámovou konstrukcí

Rámová konstrukce si zachovává jednoduchost instalace, zabere vám při troše cviku maximálně o 20 – 30 minut více, než v případě předchozího typu. Nabídne však navíc větší koupací plochu a mechanickou odolnost. Opět je bazén nutné na zimu demontovat a uskladnit, není stavěný na mrazy.

Bazén s rámovou konstrukcí

Nadzemní bazény s ocelovou konstrukcí

Výhoda tohoto zpravidla cenově nejnákladnějšího typu spočívá v maximální mechanické odolnosti a možnosti zazimování přímo na zahradě – bazén se nedemontuje a neuskladňuje.

Jedná se o řešení pro ty, kteří chtějí komfort srovnatelný se zapuštěným bazénem, nestojí však o náklady, čas a nervy spojené s jeho výstavbou.

Bazén s ocelovou konstrukcí

O společnosti Marimex

Společnost Marimex působí na českém trhu již od roku 1993. Specializuje se výhradně na nadzemní bazény, v tomto odvětví se tak usadila mezi předními hráči na trhu a je schopna poskytnout maximální servis na příznivé ceny.

Bazény Marimex si můžete snadno prohlédnout v pražské prodejně na Praze 4 – Libuši, či v internetovém obchodě firmy.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář