Alpské dřevěné balkony

Balkon nemusí být jenom nevzhlednou kovovou konstrukcí, jak ji známe s panelových sídlišť. S jeho pomocí můžete proměnit svůj dům ve stylové sídlo a získat úplně nový pohled na město či vesnici, v níž žijete. A nebýt balkonů, tak by přece nikdy nevznikl příběh o Romeovi a Julii…

Konstrukční prvky dřevěného zábradlí

V posledních letech se těší stále větší oblibě dřevěný balkon. Jeho zábradlí se skládá z konstrukčních prvků pro uchycení k betonové podestě, balkonových podpěr a samotných prken. Tato prkna mohou být frézována do různých dekorativních tvarů, oblíbenou variantou jsou však také masivní balkonové sloupky.

Volba typu zábradlí by měla odpovídat celkovému stylu vašeho domu. Pokud má vaše obydlí jednoduchý elegantní design, pak možná dáte přednost zábradlí Vladeko alpské balkonys minimem dekorativních prvků. Majitelé honosnějších sídel s nepravidelnou dispozicí mohou naproti tomu zvolit odvážnější alpské balkony s dřevěnými balustrádami.

Jaký materiál použít?

Důležitou roli hraje volba vhodného dřeva, které dokáže odolat nepříznivým povětrnostním podmínkám. Nejlepším materiálem pro venkovní použití jsou samozřejmě tvrdá dřeva, jako je např. dub či akát. Dobrou volbou mohou být také exotické dřeviny uvyklé na vlhké prostředí – např. cedr, sekvoje, teak nebo cypřiš.

U měkkých dřevin z jehličnatých stromů, jako jsou např. smrk nebo borovice, existuje větší riziko vzniku hniloby, deformací nebo napadení škůdci. Pokud tedy chcete, aby vám balkony z těchto materiálů dobře sloužily po dlouhou dobu, pak je důležité, aby bylo dřevo předem tlakově ošetřeno. Ať už zvolíte jakýkoli typ dřeva, tak byste neměli zapomínat na pravidelnou údržbu.

Jaké jsou typy dřevěných zábradlí?

Nejčastější volbou jsou klasická balkonová prkna s délkou kolem 1 metru. Můžete si vybrat z široké nabídky různých ozdobných tvarů. Neměl by být problém sehnat ani prkna sloužící k uchycení květinových truhlíků nebo k zakrytí betonové podesty.

Pro příznivce luxusního stylu jsou určené tzv. bavorské balkonové sloupky. Jsou frézovány ze dvou stran do rozmanitých tvarů, které vhodně dokreslí charakter vašeho domu. Také zde platí, že dřevo, které budete používat v exteriéru, je nutné předem povrchově upravit lazurami. Pokud tak neučiní přímo výrobce, pak je třeba, abyste tuto činnost provedli vy sami.


Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář