Existuje velké množství chorob, které mohou postihnout naši úrodu. Mezi ty nejobávanější patří například plíseň bramborová a okurková, alternariová skvrnitost, padlí na okurkách, septorióza rajčat apod. A většina z nich má jednoho jediného jmenovatele – houby.
Tags: choroby a škůdci
Hnědé skvrny, bílé povlaky aneb nebezpečí moniliózy
Na jablkách, hruškách, švestkách i třešních se tu a tam mohou objevit hnědé skvrny, později i bílé povlaky. Proč bychom tyto plody měli ihned vyhazovat? A jak zabránit tomu, aby se moniliová hniloba plodů šířila, a snižovala tak úrodu? To se dozvíte v našem článku.
Vosy v ovocné zahradě: Jak předejít problémům
Během měsíce srpna nabývají své plné zralosti švestky, hrušky i další ovoce. To je velkým lákadlem mimo jiné i pro vosy. Hmyzem pokousané plody jsou znehodnocené a náchylnější na houbové a jiné choroby, jako je například moniliová hniloba. Jak si poradit s nežádoucími hosty v zahradě? Poradíme vám v článku.
Ošetření angreštů a dalších ovocných keřů
Angrešty a rybízy nás v létě těší svými chutnými a zdravými plody. Aby tomu tak mohlo být i v dalších letech, musíme jim věnovat náležitou péči. V první řadě nesmíme zapomenout na letní řez. O tom, jak řezat angrešt či rybíz, se dočtete v článku. Nechybí ani sezonní informace související s chorobami keřů.
Padlí na jabloních – jak na to?
Padlí je jméno houbové choroby, která škodí na různých rostlinách – jak okrasných, tak užitkových. V článku se zaměřujeme na první kroky při zpozorování padlí jabloňového. Napadení touto nemocí je viditelné právě od června, kdy je také ideální čas pro okamžité preventivní opatření. Zjistěte, jak předcházet této chorobě a jak proti ní bojovat.